Hes Kodu
Sorgulama Sistemi

Korona virüs tedbirleri kapsamında alışveriş merkezleri, restoran, kafe gibi HES kodu sorgulaması zorunlu alanlarda Sağlık Bakanlığı yönetmeliğine uygun çalışarak kontrollü sosyal hayatın devamlılığını sağlar.

Hes Kodu<br>Sorgulama Sistemi</br>

Hes Kodu
Sorgulama Sistemi

HES kodu sorgulama sistemi, Hayat Eve Sığar uygulaması ile entegre çalışarak ziyaretçilerinizin Covid-19 hastalığı açısından herhangi bir risk taşıyıp taşımadığını güvenli şekilde kontrol etmeniz için geliştirilmiştir.

Hes Kodu <br>Sorgulama Sistemi</br>
Hızlı Kurulum
Hızlı Kurulum

* Sistem kolay (tak çalıştır) kurulmaktadır. Farklı bölgelere taşınabilir. Yazılım android işletim sisteminde çalışmaktadır. Ses seviyesi ayarlanabilir. Riski, hatalı ve risksiz hes kodu kontrolu yapılmaktadır.

HIZLI VE GÜVENLİ SORGULAMA
HIZLI VE GÜVENLİ SORGULAMA

Hayat eve sığar uygulaması ile entegreli olduğundan anlık olarak Sağlık Bakanlığı veri tabanından sorgulama yapılmaktadır.

Geniş Kullanım Alanı
Geniş Kullanım Alanı

Hes kodu sorgulama sistemi ofis binalarına, alışveriş merkezlerine, ,kafelere, restoranlara, spor salonlarına, otobüs terminaline, hava limanına, otele, okula, hastaneye ve yoğun trafiğe sahip diğer halka açık yerlerde kullanılabilir.

Örnek Video - 1

Örnek Video - 2

Örnek Video - 3

Hes Kodu Sorgulama Sistemi

Yeni koronavirüs (COVID-19) karşısında, Sağlık Bakanlığı'nın alışveriş merkezleri, kafe, restoran gibi yoğun trafiğe sahip halka açık yerlerde kullanımının zorunlu kıldığı hastalık önleme ve kontrolüne yönelik mevcut önlemlere yardımcı olmak için gerçek zamanlı bir salgın önleme çözümüdür.

Hayat Eve Sığar!

HES Kodu Sorgulama Sistemi

    Korona virüs tedbirleri kapsamında alışveriş merkezleri, kafe, restoran gibi toplu şekilde girilen bir çok alanda HES kodu sorgulanarak giriş yapılması yayınlanan genelgede zorunlu kılınmıştır.

Geliştirdiğimiz çözümle hızlı ve temassız sorgulama sayesinde girişlerdeki yığılmayı önleyerek ekstra personel bulundurmadan kontrollerinizi yapabilmenizi sağlıyoruz.

MASTERHES Avantajları

Hayat Eve Sığar uygulaması ile entegreli olan MasterHes, kafe ve restoranlarda, toplu konutlarda, işletme ve kurumlarda, fabrikalarda, alışveriş merkezlerinde, süpermarketlerde,, kullanılabilir. Güçlü Ar-Ge ve teknik destek ekibimizle güvendesiniz. Sizlere en uygun çözümü sunmak için lütfen iletişime geçiniz.

Temassız Sorgulama

Hes Kare Kodunuzu cihaza okutarak kontrollerinizi hızlıca yapabilirsiniz

GENİŞ KULLANIM

Ofis binalarına, alışveriş merkezlerine, kafe ve restoranlara ,otobüs terminaline, hava limanına ve yoğun trafiğe sahip diğer halka açık yerlerde kullanılabilir.

Hızlı ve Güvenli Sorgulama

Hayat eve sığar uygulaması ile entegreli olduğundan anlık olarak Sağlık Bakanlığı veri tabanından sorgulama yapılmaktadır.

Personel İş Gücünün Azaltılması

Hes kodu sorgulama sistemimiz herhangi manuel bir müdahaleye gerek olmadan çalışmaktadır.

SESLİ UYARI SİSTEMİ

Sistem görsel ve sesli olarak RİSKLİ, HATALI KAREKOD, GEÇEBİLİRSİNİZ olarak uyarı vermektedir.

Şık ve Kurumsal Görünüm

Sistem portatif olduğundan istenilen yere taşınılabilmektedir

Tablet Model
 • Ekran Boyutu      : 10.1"
 • İşletim Sistemi  : Android
 • Ön Kamera        : 0.3 MP
 • Arka Kamera     : 20 MP
 • Dahili Hafıza      : 32 GB
 • Tarama Hızı        : 0,5 sn
 • Wifi                     : Var
 • Ekran                  : IPS
 • Harici Hoparlör Giriş : Var

Kiosk Model
 • Ekran Boyutu      : 10.1"
 • İşletim Sistemi  : Android
 • Ön Kamera        : 2 MP
 • Dahili Hafıza      : 32 GB
 • Tarama Hızı        : 0,5 sn
 • Wifi                     : Var
 • Ekran                  : IPS
 • Kiosk Yükseklik : 1.60m
 • Kiosk Tasarım : İsteğe göre firma logosu kioskun önüne eklenmektedir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

HES (Hayat Eve Sığar) Kodu, Covid-19 hastalığı açısından herhangi bir risk taşıyıp taşımadığınızı güvenli şekilde paylaşmanıza yarayan bir koddur. Bu kodu, Kontrollü Sosyal Hayat kapsamında ulaşım ya da ziyaret gibi işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz için kurumlarla ve kişilerle ibraz etmeniz gerekmektedir.

HES kodu, toplu taşıma kullanımında, şehirlerarası yolculuklarda, kurumlara ve bireysel iletişim gerektiren kamusal alanlara girişlerde Covid-19 açısından herhangi bir risk taşımadığınızı göstermenize ve güvenli bir şekilde kontrollü sosyal hayat içerisinde yer almanıza yarar.

HES Kodunu 3 farklı yerden alabilirsiniz: 1 )Hayat Eve Sığar Mobil Uygulaması 2) SMS 3) E-devlet

Türk vatandaşları için SMS ile HES kodu nasıl alınır? * Telefonunuzun mesaj bölümüne girin. HES yazın ve aralarda boşluk bırakarak sırasıyla; C. Kimlik Numarası, T.C. Kimlik Seri Numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazın. *2023’e SMS gönderin. Mavi Kartlı ve Yabancı Kimliğe (T.C. kimlik numarası 97, 98, 99 ile başlayan) sahip kişiler için SMS ile HES kodu nasıl alınır? Telefonunuzun mesaj bölümüne girin. HES yazın ve aralarda boşluk bırakarak sırasıyla; C. Kimlik Numarası, doğum yılı ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazın. 2023’e SMS gönderin.

e-Devlet üzerindeki bu linke tıklayın: https://www.turkiye.gov.tr/saglik-bakanligi-hes-kodu-sorgulama Sayfada yer alan HES Koduna ait işlemler alanından HES kodu üretme, silme, sorgulama ve detaylarını görüntüleme seçenekleri arasından ihtiyacınız olanı seçin. Yönlendirmeleri takip ederek işlemleri gerçekleştirin.

18 yaş altı çocuklarınız için HES kodunu Hayat Eve Sığar uygulaması, e-Devlet Kapısı ve SMS yolu ile oluşturabilirsiniz.

İletişim

MasterTek Bilgi
Teknolojileri

Kurumsal Çözüm Ortağınız

 • 0850 550 67 87

 • sales@mastertek.com.tr

 • Kısıklı Mah. Alemdağ Yanyolu Cad. Afra Sk. Ethembey Sitesi A Blok No:11 Üsküdar / İSTANBUL

WhatsApp chat